Subtopia

Typ hry video automat
Charakteristika 20 výherních linií, 5 válců, 3 řady
Speciální prvky multiplikátor výhry; zástupný symbol Wild; scatter symbol
Zatočení zdarma (free spins) ano (po vytočení scatter symbolů)
Minimální sázka (na jedno zatočení) € 0,01
Maximální sázka (na jedno zatočení) € 100
Jackpot 100 000 mincí
Návratnost 96,1 %

Výherní automat Subtopia

Subtopia je dalším úspěšným video automatem z dílny společnosti Net Entertainment. Zájem mnoha hráčů si drží především díky skvělé grafice a několika bonusovým prvkům, které mohou napomoci k vysokým výhrám. Jste-li fanoušky ponorek či příběhů o ztracených podvodních městech, herní automat Subtopia by vás mohl zaujmout.

Vzhled

Celkovou tématikou automatu Subtopia je podmořský svět. Neočekávejte ale, že uvidíte barevné rybky či medůzy. Subtopia vás vezme na podvodní dobrodružství do hlubin oceánu. Vyplujete ponorkou, v níž se plaví různorodá posádka prozkoumávající záhadné vodní město. Toto vodní město slouží jako pozadí celé hry, zatímco na válcích se objevují symboly znázorňující jednotlivé členy vaší posádky a vybavení, které každý vodní průzkumník potřebuje. Krom těchto unikátních symbolů má automat klasickou strukturu – 20 výherních linií, 5 válců a 3 řady.

Speciální prvky

Subtopia nemá v zásobě žádné výrazně originální bonusy, ale i tak se máte nač těšit. Jako první můžeme zmínit multiplikátor výhry, který je aktivní při každém zatočení a může vaši případnou výhru znásobit až pětkrát. Jeho hodnota je při každém kole určována náhodně, a nikdy tak předem nevíte, zda nebo kolikrát bude vaše výhra navýšena. Multiplikátor může tedy výhru znásobovat pouze 1x anebo naopak až 5x.

Multiplikátor výhry je aktivní také při dalším bonusovém prvku, zatočení zdarma. Zatočení zdarma se aktivuje, pokud vytočíte alespoň tři scatter symboly (ty mají podobu kompasu). Při těchto bonusových kolech nejen že hrajete zdarma, ale všechny vaše výhry se automaticky minimálně zdvojnásobí. Během zatočení zdarma se totiž spustí další multiplikátor, který vede k dvojnásobku nebo dokonce až šestinásobku jakékoliv výhry. Během zatočení zdarma můžete získat až 12 000 mincí a pokud při něm znovu vytočíte scatter symboly, další bezplatné kolo bude následovat. Další a další zatočení zdarma budou následovat, dokud nepřestanete vytáčet scatter symboly.

Posledním v řadě speciálních funkcí automatu Subtopia je zástupný symbol Wild, jenž může nahradit všechny ostatní symboly (s výjimkou scatter symbolu), a tím pádem vám pomoci získat výherní kombinaci.

Sázky a výhry

Stejně jako u jiných automatů, i u tohoto vsázíte herní mince, jejichž hodnotu si dopředu navolíte. Jedna mince může mít minimální hodnotu € 0,01 a naopak nejvyšší hodnotu € 0,50. Na každou z dvaceti výherních linií si můžete vsadit libovolný počet mincí. Navíc nemusíte využít všech dvaceti výherních řad – i jejich počet je ve vašich rukách. Nejnižší sázka na jedno zatočení je proto pouhých € 0,01, zatímco ta nejvyšší činí € 100. Asi se shodneme, že se jedná o široké rozmezí, které uspokojí hráče všech kategorií.

Celková návratnost pro hráče této hry představuje 96,1 %, což je vcelku běžná, ale zároveň dostatečně vysoká hodnota. Nejvyšší možný jackpot, který lze na automatu Subtopia vyhrát, je 100 000 mincí, což se rovná € 50 000.

Závěr

Subtopia může hráčům rozhodně přinést příjemný zážitek. Jedná se o velmi kvalitně zpracovanou hru s originální tématikou a grafikou, která dozajista potěší fanoušky knih jako ´20 000 mil pod mořem´ či milovníky steampunku. Od hry neočekávejte žádná velká překvapení, ale násobitele výhry či zatočení zdarma jsou jistě nečím, co vám hru příjemně zpestří. Obzvláště náhodná výše multiplikátoru výhry vás udrží u obrazovky. Subtopia možná není tím nejoriginálnějším herním automatem na světě, ale rozhodně nezklame.