Starburst

Typ hry video automat
Charakteristika 10 výherních linií, 5 válců, 3 řady
Speciální prvky zástupný symbol Wild
Zatočení zdarma (free spins) ano – při vytočení symbolu Wild
Minimální sázka (na jedno zatočení) € 0,01
Maximální sázka (na jedno zatočení) € 100
Jackpot 50 000 mincí
Návratnost 96 %

Výherní automat Starburst

Herní automat Starburst pochází z dílny společnosti Net Entertainment. Tvůrci tohoto video automatu se drželi pravidla „méně je více“, což se jim rozhodně vyplatilo. Starburst do světa online her vstoupil v roce 2012 a ihned začal slavit úspěchy. Velmi stručně by se dal automat Starburst popsat slovy: zářivé barvy, retro grafika a jednoduchá pravidla.

Vzhled

Vzhled automatu není nijak okázalý, poměrně jednoduchý, ale zato plný veselých barev. Symboly mají formu zářivých drahokamů, ale nechybí ani tradiční symboly jako BAR nebo sedmičky. Celkově má Starburst určitou retro atmosféru a připomíná klasické automaty z 80. let minulého století, a to nejen svou grafikou a doprovodnou hudbou ale i svou funkčností. Starburst má pět válců, tři řady a pouze deset výherních řad.

Speciální prvky

Starburst sice má jen deset výherních linií, což by se někomu mohlo zdát málo, ale na tomto automatu se dá vyhrávat tzv. oběma směry – tedy zleva doprava i zprava doleva. Tím se šance na výhru zvyšují.

Dále tento video automat zahrnuje zástupné symboly Wild (mající formu barevné hvězdy), které se mohou objevit na třech prostředních válcích a zastoupit jakýkoliv jiný symbol. Pokud si tento Wild symbol vytočíte, automaticky se „rozmnoží“ na všech pět válců. Tím to však nekončí. Pokaždé, když se Wild symbol objeví na obrazovce, získáváte navíc ještě zatočení zdarma, neboli free spins. Při těchto bezplatných kolech zůstávají zástupné symboly na válcích (a mohou tak nahradit všechny standardní symboly), čímž se opět zvyšuje naděje na výhru. Můžete obdržet maximálně tři zatočení zdarma v řadě.

Progresivní jackpot či bonusy od této hry neočekávejte. Speciální prvky této hry jsou omezeny na zmíněné zástupné symboly Wild a  s nimi spojené možnosti zatočení zdarma.

Sázky a výhry

Ano, dalo by se říci, že Starburst se drží základů, což může některé potěšit a jiné naopak odradit. Starburst se však již poměrně dlouho drží mezi těmi nejpopulárnějšími herními automaty na internetu. Proč? Jedná se o hru, kterou si mohou užít hráči všech kategorií. Na mnoha stránkách se dá automat hrát zcela zdarma, pokud ale chcete hrát o skutečné peníze, Starburst je velmi flexibilní, co se týče výše sázek. Můžete vsadit jakoukoliv částku v rozmezí od 0,01 až po 100 euro na jedno zatočení. Trochu hazardu si tak mohou dopřát opravdu nadšení hráči, ale i začátečníci, kteří se nechtějí pouštět do žádných velkých dobrodružství a raději se drží nižších částek. Riziko velké prohry se snižuje i tím, že návratnost u tohoto automatu činí 96%.

Starburst lze ve spoustě kasin hrát zdarma. Pokud však preferujete hraní o opravdové peníze a chcete se pokusit vyhrát hlavní jackpot v hodnotě 50 000 mincí (který se rovná € 50 000), musíte si nejprve vsadit nejvyšší možnou částku, tedy 100 euro.

Závěr

Starburst těží ze starého rčení „v jednoduchosti je síla“. Zdá se totiž, že spousta hráčů je unavena všemi těmi hrami se super moderní grafikou a stovkou různých bonusových prvků. Vypadá to, že lidé touží po jednoduché hře, u které nemusejí příliš přemýšlet a která je nerozptyluje doprovodnými videi a komplikovanými symboly. Chtějí zkrátka hrát a bavit se. A přesně pro tyto lidi je tady video automat Starburst, který je oproti ostatním současným online automatům velmi prostý a přímočarý. Jednoduchá grafika i pravidla, a přesto poměrně velká šance na výhru. Pokud to zní jako něco, co by vás mohlo zajímat, neváhejte Starburst vyzkoušet. Soudě dle celkové oblíbenosti této hry, určitě nebudete zklamáni.