Mega Fortune

Typ hry video automat
Charakteristika 25 výherních linií, 5 válců, 3 řady
Speciální prvky bonusová hra; 3 progresivní jackpoty; scatter symboly; zástupné symboly Wild
Zatočení zdarma (free spins) ano (po vytočení scatter symbolů)
Minimální sázka (na jedno zatočení) € 0,25
Maximální sázka (na jedno zatočení) € 50
Jackpot progresivní – minimálně € 250 000
Návratnost 96,4 %

 

Výherní automat Mega Fortune

Herní automat s názvem Mega Fortune od společnosti Net Entertainment se již několikrát doslova zapsal do dějin hazardu. Oficiálně se jedná o video automat s nejvyšším jackpotem na světě. Tento herní automat může šťastným hráčům zajistit přesně to, co jeho název slibuje, tedy „mega fortune“ (v překladu obrovské jmění). V roce 2010 jeden šťastlivec vytočit jackpot v hodnotě € 11,7 milionů. To je jistě velmi slušná částka, ale nejedná se o nejvyšší výhru, kterou kdy hráč díky tomuto automatu získal. Ta historicky největší výhra, vyhraná na automatu Mega Fortune v roce 2013 a oficiálně zapsaná i do Guinessovy knihy rekordů, dosáhla neuvěřitelné výše 17,8 milionů euro!

Vzhled

Z úvodu je tedy jasné, že se jedná o hru, která vám může zajistit pořádný balík peněz a nadělat z vás boháče. A jsou to právě motivy bohatství a luxusu, které celou hru doprovází. Při hraní tohoto automatu uvidíte symboly spojované právě s životním stylem milionářů, v jejichž vlastnictví nemohou chybět drahé jachty, limuzíny, šperky či lahodné šampaňské. Krom těchto symbolů typických právě pro tuto hru má automat poměrně tradiční vzhled – pět válců, tři řady a 25 výherních linií.

Speciální prvky

Jistě se shodneme, že rekordní výhry by se daly považovat ze velmi speciální a jedinečnou charakteristiku tohoto automatu. Krom vyhlídky na miliony eur přistávajících na vašem kontě se při hraní Mega Fortune ale dočkáte i dalších zajímavostí.

Jako první v řadě bonusových prvků zmíníme scatter symboly,  v tomto případě mající podobu lahví šampaňského. Pokud se kdekoliv na válcích objeví alespoň tři tyto symboly, automaticky získáváte zatočení zdarma. Pod každým symbolem šampaňského se navíc ukrývá multiplikátor výher, který může vaši výhru znásobit až pětkrát! Tím však výhody scatter symbolů nekončí – jestliže při zatočení zdarma vytočíte alespoň dva scatter symboly, zahájí se další bonusové kolo. K zahájení nového bonusového kola může dojít několikrát za sebou.

Výčet extra funkcí Mega Fortune automatu ještě nekončí. Dalším a asi nejzajímavějším speciálním prvkem tohoto automatu je bonusová hra, která se aktivuje, jakmile v jedné výherní linii vytočíte tři bonusové symboly v podobě „kola štěstí“. Tyto symboly spustí přesně to, co zobrazují – trojnásobné Kolo štěstí. Jedná se o bonusovou hru, která může vést k obrovským výhrám. Na obrazovce se objeví Kolo štěstí, které se skládá ze tří menších kol. Roztočíte první kolo a můžete vyhrát hotovost a další ceny, mezi nimiž je také „vstup do druhého kola“. Pokud se šipka zastaví právě na této možnosti, roztočí se i prostřední kolo Kola štěstí. To vám může přinést peněžitou výhru, jackpot anebo vstup do třetího kola. Právě výhry v třetím kole obsahují ty největší jackpoty.

Krom již zmíněným bonusů při hře Mega Fortune můžete narazit i na zástupné symboly Wild, které nahrazují jakýkoliv jiný symbol (mimo bonusových symbolů a symbolů scatter).

Sázky a výhry

U automatu Mega Fortune sami rozhodujete o tom, jakou hodnotu budou mít sázené mince. Minimální hodnota činí € 0.01 a ta maximální je € 0.50. Sázky na jedno zatočení se tak mohou pohybovat kdekoliv v rozmezí od € 0.25 až po € 50.

O výhrách, které mohou při hraní Mega Fortune padnout, už byla řeč. Mega Fortune ukrývá rovnou tři progresivní jackpoty. U dvou z nich jejich hodnota závisí na hráčích každého kasina. Nejvyšší jackpot (tzv. Mega jackpot) se odvíjí od výsledků všech kasin, která  automat Mega Fortune nabízejí. Jeho minimální výše činí € 250 000, ale většinou dosahuje mnohem větších částek, které se pohybují v rozmezí milionů eur. Jak již bylo napsáno v úvodu, rekordně nejvyšší jackpot, který při hraní Mega Fortune padl, dosahoval 17,8 milionů eur.

Závěr

Z popisu je asi jasné, že největších tahákem tohoto herního automatu je možnost obrovské výhry. Na přitažlivosti mu samozřejmě přidávají i různé bonusové prvky, obzvláště pak bonusová hra „Kola štěstí“ či multiplikátory výhry. Rozhodně není divu, že tato hra přitahuje další a další hráče.